TEB Oyun Dergisi’ne tiyatroya dair eleştiri, inceleme, söyleşi, izlenim, kitap tanıtımı, çocuk tiyatrosu ve festival yazılarınızı gönderebilirsiniz. Yazı gönderirken aşağıdaki biçimsel yönergeleri izlemenizi ve yazı kurallarına uygun şekilde göndermenizi bekliyoruz. 

Yazılarınız yayın kurulumuz tarafından değerlendirildikten sonra size dönüş yapılır. 

TEB Oyun | Yazı Gönderme Koşulları

  1. Yazınızı Times New Roman yazı tipini kullanarak ve 12 puntoyla hazırlayabilirsiniz. 
  2. Yazınızı teboyundergi@gmail adresine gönderirken dosya adınızı “Yazar Adı_Yazı Başlığı” formatına uygun olarak düzenlemeniz gerekmektedir.
  3. Yazınızda kullandığınız eser isimleri (oyun, kitap, beste vs.) italik yapılmalıdır. TEB Oyun Dergisi’nin yayın formatında yazı içinde başlık ve ara başlıklar dışında bold kullanılmaz.
  4. Yazınızda kullanılmak üzere göndereceğiniz görseller yüksek çözünürlüklü olmalıdır. Bu görselleri yazı içinde değil, göndereceğiniz maile ek olarak göndermenizi bekliyoruz. Sizin için görsellerin yazınızdaki yeri ya da sıralaması önemliyse mailinizde belirtebilirsiniz. 
  5. Yazınızda kullanacağınız dipnotlar kullanıldığı sayfanın altına verilmemelidir. Yazınızın sonunda “Dipnotlar” başlığıyla bir bölüm ekleyebilir ve orada kaynaklarınızı belirtebilirsiniz. 

NOT: Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir. Dergide yayımlanan yazılar ve fotoğraflar izin almadan ve kaynak belirtilmeden kullanılamaz.

AÇIK ÇAĞRI

TEB Oyun Dergisi’ne yazı gönderimi her zaman açıktır. Bununla birlikte bazı durumlarda özel olarak “açık çağrılar” yayınlanır. Açık çağrıları sosyal medya hesabımızdan da takip edebilirsiniz. 

DURUM: DEVAM EDİYOR

AÇIK ÇAĞRI: BULUŞMALAR

TEB Oyun Dergisi Bahar/Yaz 2024 sayısında “bir araya gelme /toplanma/ toplaşma/ buluşma” kavramları etrafında düşünüyor. Özet metin gönderim son tarihi: 10 Mart 2024.

İnceleme, deneme, eleştiri, izlenim, kitap ve oyun eleştirisi, manifesto, sanatçı yazısı, performatif metin denemeleri, söyleşi gibi ve bunlarla sınırlı olmayan yazı önerilerinizi memnuniyetle karşılıyoruz. 

Bu sayıya katkı sunmak istiyorsanız 300 kelimeyi (yaklaşık bir sayfayı) geçmeyen yazı öneri özetlerinizi 10 Mart 2024 Pazar akşamına kadar eposta adresimize gönderebilirsiniz.  

DURUM: SONLANDI

AÇIK ÇAĞRI: FESTİVAL

TEB Oyun dergisi, festival yazılarınızı bekliyor!

Ekim ve Kasım ayları, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tiyatro festivallerinin yoğun olarak gerçekleştiği zamanlar. Yayın takvimimizdeki bu önemli değişimi herkesle paylaşmak, farklı düşünceleri ve yenilikçi yaklaşımları teşvik etmek, alandaki güncel dinamikleri daha da yakından takip ederek okuyucumuzla buluşturmak adına haftalık periodlarla festival sezonunda gösterilen oyunlar üzerine eleştirilere, festival değerlendirmelerine ve söyleşilere yer vereceğiz.

Yazılarınızı teboyundergi@gmail.com adresine gönderilebilirsiniz. 

DURUM: SONLANDI.

teb oyun_açık çağrı

AÇIK ÇAĞRI: NASIL?

Özel sayımızda “nasıl” etrafında düşünüyoruz. Bu sayımızda, “nasıl” sorusunu kavramsal, pratik, toplumsal, siyasal ve estetik boyutlarıyla tartışmaya açan ve aynı zamanda bu tartışmaları tiyatro ve performans sanatları alanının kavramları, güncel sorunları ve/veya imkânlarıyla ele alan yazı önerilerinizi bekliyoruz.

Tiyatro “eğer arzunun, umudun ve özlemin alanıysa”, şimdi ve burada ortak arzu, umut ve özlemlerimize nasıl cevap veriyor? Nasıl eşlik ediyor? Tüm bu gerçekliğin ortasında yaşam için sevinci, devam etme isteğini nasıl icra edeceğiz? Nasıl sorusunun peşinde olmak bizi daha kapsayıcı, kucaklayıcı, şefkatli ve özenli hikâyelerle buluşturabilir mi?